Ünlü düşünür Platonun dediği gibi “Bugün Siyaseti kötü bir şey olarak değerlendirip ilgi duymazsanız kötü insanların sizleri yönetmesine fırsat verirsiniz”.

İçinde yaşadığımız bu toplumun insanına, erkeklerine, kadınlarına, gençlerine, yaşlılarına, engellilerine ve çocuklarına hizmet etmek, sorunlarına en etkili çözüm üretmek, siyaset yapmaktan geçmektedir.

Vatandaşlarımızın daha müreffeh bir ülkede yaşamasıyla ilgili projelerimizi hayata geçirmek ve ülkemize bu anlamda bir değer katmak için siyaset en doğru adres olmaktadır.

Şükriye Karaben tüm Cumhuriyet Kadınları gibi, çocuklara sosyal demokrat bir gelecek bırakamamak kaygısı taşımaktadır.

ve Şükriye Karaben Şahsi gayretin yuvayı, toplu gayretin vatanı kurtarmak olduğunu bildiği için siyaset yolunu seçmiştir.

Ülkemizin en zor dönemlerinde CHP her zaman elini birlik beraberlik için taşın altına koyan parti olmuştur. Atatürk’ün CHP si olmasıyla, genlerinde o ruhu, o vatan sevgisini, o bağımsızlık ateşini daima yaşatmıştır. CHP her zaman dimdik ayakta kalmıştır.

Şükriye Karaben ülkemizi kuran, Avrupa’dan önce kadına değer verip haklarını teslim eden, çağdaş medeni kanunlarla nefes aldığımız Cumhuriyeti ilan eden, insanları ayırmadan kucaklayan, sosyal demokrasiden yana, evrensel insan haklarına sahip çıkıp, çevreyi ve insanı öne çıkaran ve tarihsel köklere sahip tek parti olan CHP’yi seçmiştir.

Sükriye Karaben